Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

BioBag

BioBag 

BioBag to norweski producent w pełni biodegradowalnych i kompostowalnych worków na śmieci (i nie tylko), które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne opakowania na odpady wykonane z tworzyw sztucznych. Wybierając produkty tej firmy, przyczyniasz się do znacznego zmniejszenia produkcji śmieci, gdyż produkty tej marki w optymalnych warunkach kompostowych rozkładają się około 45 dni. Dla porównania workom na śmieci wykonanym z plastiku może to zająć nawet kilkaset lat.

Produkty od marki BioBag są efektem współczesnego zapotrzebowania na worki i folie, które wykorzystywane są przez nas praktycznie każdego dnia. Norweska firma dorzuca jednak do tego zamiłowanie do ochrony środowiska, nowoczesne technologie i szacunek dla Matki Natury. To właśnie z połączenia tych elementów (i pragmatyzmu!) powstały ekologiczne worki na śmieci.

BioBag – w pełni biodegradowalne worki na śmieci

Worki i folie od BioBag wykonane są ze skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej poddanej odpowiedniej obróbce. Dzięki temu materiał ten przyjmuje bardzo wytrzymałą i elastyczną formę. Wciąż zachowuje jednak swoje pierwotne właściwości – możliwość szybkiego rozkładu w warunkach kompostowalnych.

Produkty marki BioBag są dzięki temu bezpieczne dla środowiska. Ich produkcja i późniejsze wykorzystanie realnie przyczynia się do minimalizowania efektu cieplarnianego, gdyż powstają wyłącznie z naturalnych składników. 

Potwierdza to m.in. zgodność z europejską i bardzo wyśrubowaną normą EN-13432, która określa, czy produkt jest w pełni biodegradowalny i kompostowalny. Obecność tego oznaczenia na produktach marki BioBag to pewność, że nie zawierają one metali ciężkich i niebezpiecznych dla środowiska pierwiastków. Kompost powstały z tych materiałów jest natomiast w pełni bezpieczny do hodowli roślin.

Ekologiczne worki na odpady

W ofercie marki BioBag znajdziemy przede wszystkim ekologiczne worki na odpady, które ulegają rozkładowi w ciągu około 45 dni. Mogą z powodzeniem służyć do odpadów zmieszanych, jak i organicznych. Norweski producent oferuje worki o różnej pojemności, od 10- po 35-litrowe.

Dużą popularnością cieszą się także worki BioBag do przechowywania i mrożenia żywności. Bazują na skrobi ziemniaczanej i pozbawione są szkodliwych składników. Są więc w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, a po zużyciu mogą posłużyć za niewielki worek na odpady organiczne.

BioBag – opinie

Worki na odpady organiczne od BioBag cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników, którzy chwalą sobie przede wszystkim wygodę ich stosowania. Do takiego worka można bowiem od razu wyrzucać odpady organiczne, a następnie umieścić go z całą zawartością w kompostowniku. Ułatwiają więc segregację odpadów i są jednocześnie przyjazne dla środowiska. Korzystając z nich, nie trzeba też tak często myć pojemnika na bioodpady.

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł