Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

Deforestacja

Deforestacja

Deforestacja jest to proces zmniejszania stosunku lasu do ogólnej powierzchni danego obszaru. Jest to nic innego jak niszczenie lasów. 

Zanikanie obszarów leśnych jest szalenie ważnym problemem. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla (około 50 procent składu to właśnie ten pierwiastek). Ludzie pompują do atmosfery coraz więcej gazów cieplarnianych, jednocześnie zmniejszając ilość lasów. Szacuje się, że wycinanie i palenie lasów jest odpowiedzialne za ok 15% światowej emisji gazów cieplarnianych. Wypalanie lasów jednocześnie zwiększa emisję gazów do atmosfery oraz zmniejsza możliwości ziemi do naturalnej regulacji.

Głównym powodem wylesiania jest przygotowanie gruntu pod uprawę paszy dla zwierząt hodowlanych i pod pastwiska, jednocześnie szacuje się, że hodowla zwierząt odpowiada za aż 91 procent wylesienia lasów amazońskich. 

Jako konsument możemy starać się mieć jak najmniejszy wpływ na dalszą deforestację. Kupując papier toaletowy czy ręczniki, dbajmy o to, by pochodziły z recyklingowanej makulatury. Ponadto możemy sprawdzać skąd pochodzi surowiec użyty do budowy np. naszych mebli – czy był pozyskany odpowiedzialnie. Świadczą o tym odpowiednie certyfikaty: FSC Forestry Stewardship Council oraz PEFC Pan-European Forest Certification. Więcej na http://www.lasy.gov.pl/pl/nasza-praca/certyfikacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł