Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

Ekologiczne otoczki kapsułek do prania i zmywarki

Ekologiczne otoczki kapsułek do prania i zmywarki

Ekologiczne_otoczki_kapsulek_do_prania_i_zmywarki

Ekologiczne otoczki kapsułek do prania i zmywarki. Czy to możliwe?

Trzeba przyznać, że w tej chwili sprzątanie domu nas rozpieszcza. Ogrom możliwości i środków, jakie mamy dostępne w sklepach, byłby szokiem dla wcześniejszych pokoleń. Począwszy od urządzeń, takich jak odkurzacze, pralki, zmywarki do chemii gospodarczej, której niestraszne żadne zabrudzenia. Jednak czy to na pewno tak olbrzymi sukces nowoczesności? Czy nie powinniśmy w którymś momencie powiedzieć stop? Całe szczęście wielu z nas już mówi. Coraz więcej osób, szczególnie młodych opowiada się za tym, że nie można stawiać na komfort bez względu na cenę, zwłaszcza cenę zdrowia zarówno nas samych, jak i naszej planety.

Wygodnie, estetycznie, ale czy bezpiecznie?

Korzystamy z energooszczędnych zmywarek i pralek, mówiąc o tym, jak ważne jest to dla naszego świata. Jednocześnie olbrzymia część z nas do cyklu prania lub mycia dodaje kapsułki przekonujące nas swoim wyglądem, czyli różnokolorowego płynu w środku (notabene często pełnego szkodliwej dla nas chemii) i otoczki na zewnątrz. I w tej otoczce jest problem… Choćby producent nie wiadomo, jak zapierał się, że przecież polimerowa otoczka jest w pełni ekologiczna i nie zostaje po niej ślad, nie należy w to wierzyć. Jasne, ta polimerowa otoczka często może być wykonana po części z roślinnych składników, jednak aby mogła ona rozpuszczać się w odpowiedni sposób w konkretnych cyklach prania czy mycia naczyń, musi być połączona z polimerami powstałymi w przemyśle petrochemicznym. I nie ma znaczenia czy otoczki rozpadają się pod wpływem wody, czy nie. Ulegają one w cyklu prania lub mycia wyłącznie degradacji, czyli rozpadają się na drobinki mikroplastiku, a nie magicznie znikają w otchłani rur kanalizacyjnych.

Mikroplastik – wirus XXI wieku.

O mikroplastiku mówimy coraz więcej i coraz głośniej. Odnajdujemy go w praktycznie już wszystkich współcześnie żyjących organizmach, łącznie z nami. Cząsteczki mikroplastiku znajdują się nawet w wodzie pitnej. W ludzkim ciele odkryto powstające ich złogi w mózgu! Nie jesteśmy jeszcze w stanie określić, jak w 100% będą wyglądać długofalowe skutki odkładania się olbrzymiej ilości plastiku w organizmie. Minęło za mało czasu, od kiedy tak uparcie zaśmiecamy mikroplastikiem świat i nasze ciała. I miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli tych skutków określać. Jednak żeby mogło do tego dojść, musimy zacząć małymi kroczkami, począwszy od siebie samych.

Ekologiczne alternatywy dla żelowych kapsułek do zmywarki.

W świadomości ekologicznej bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, rozumieć i szukać rozwiązań, które nie wpłyną negatywnie na nas, a za to pozytywnie odbiją się na środowisku. Zmywarki do naczyń są urządzeniami, które nie przynoszą wielkich szkód otaczającemu nas światu, a nierzadko warto z nich korzystać, myśląc konkretnie o środowisku. Są one energooszczędne, zwłaszcza gdy używamy odpowiednich programów, a przy większej rodzinie zużywają o wiele mniej wody niż byśmy musieli jej użyć podczas ręcznego mycia naczyń. Kwestią sporną dla wielu osób jest przełożenie tych cech na ilość używanej w niej chemii i do mycia naczyń, i do czyszczenia jej samej. Całe szczęście jest na to sposób w postaci ekologicznych proszków i tabletek do mycia, środków stosowanych jako nabłyszczacz oraz dbających o zmywarkę.

Naturalne proszki i kapsułki do zmywarek.

Na początek należy zadać sobie pytanie. Czy naprawdę potrzebujemy włożyć do zmywarki ładną kolorową kapsułkę, skoro naturalne środki mogą równie skutecznie myć i dbać o naczynia? Nie! Wielu dbających o środowisko producentów naturalnych środków oferuje tabletki do zmywarki, które nie zawierają w sobie ani grama plastiku, często są one też pakowane we w pełni biodegradowalne i kompostowalne opakowania w myśl idei Zero Waste. Można też postawić na proszki do zmywarki w formie sypkiej. Poświęcenie 10 sekund na wsypanie go do zmywarki, zamiast bezmyślnie wkładać kapsułkę, nie zmieni naszych napiętych grafików, a zmieni wiele w przyszłości Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł