Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

Oczyszczanie twarzy – jak zrobić to dobrze?

Oczyszczanie twarzy – jak zrobić to dobrze?

Oczyszczanie twarzy – jak zrobić to dobrze?

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy to najlepsza metoda, by cieszyć się piękną, promienną cerą oraz zdrową i napiętą skórą. Jednym z etapów pielęgnacji twarzy jest jej oczyszczanie. To bardzo ważny etap, ale zaskakująco często traktowany jest po macoszemu. Może się wydawać, że oczyszczanie twarzy to po prostu jej demakijaż… ale nie, to błędne myślenie! I nie chodzi też o przepłukanie buzi wodą… Przeczytaj poniższy tekst, by dowiedzieć się więcej o oczyszczaniu twarzy! 

Kolejność oczyszczania twarzy
Codzienne prawidłowe oczyszczanie twarzy
Jak oczyścić skórę twarzy w domu
Prawidłowe oczyszczanie twarzy krok po kroku
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy krok po kroku

Kolejność oczyszczania twarzy

Jeśli chcesz skutecznie zadbać o skórę twarzy, to dobrze jest nauczyć się prawidłowego jej oczyszczania. Pamiętaj, by wieczorem zawsze zmyć makijaż (a nawet jeśli go nie masz, to etap demakijażu i tak jest konieczny – przez cały dzień buzia bardzo się brudzi). Potem skórę należy umyć i zneutralizować jej PH. Rano też trzeba dbać o oczyszczenie skóry po nocy. Najważniejsze to pamiętać, by po każdym myciu twarzy nałożyć na nią tonik lub hydrolat – dopiero tak przygotowana cera może poddać się kolejnym zabiegom pielęgnacyjnym. 

Codzienne prawidłowe oczyszczanie twarzy

Prawidłowe oczyszczanie twarzy wymaga wykonywania zabiegu dwa razy dziennie, zarówno rano jak i wieczorem. Rano zmywamy z niej nagromadzone przez noc sebum, wieczorem – makijaż i wszystko to, co znajdzie się na skórze w ciągu dnia. Wieczorne oczyszczenie jest bardziej złożone niż poranne. Prawidłowe oczyszczanie twarzy to przede wszystkim nawyk w codziennej pielęgnacji. Nie wolno pomijać tego kroku. Pamięta też, by skórę traktować z szacunkiem – nie chodzi o to, by ją boleśnie szorować, twarz nie lubi agresywnych zabiegów. Woli czułe, delikatne traktowanie. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków, które będą wspierały cerę w jej potrzebach. 

Jak oczyścić skórę twarzy w domu

Czasem wydaje nam się, że tylko zabiegi kosmetyczne mogą być skuteczna. Jednak w domowych warunkach można skutecznie zadbać o czystą i zdrową skórę twarzy. Wysiłki pielęgnacyjne odpłacą się piękną cerą i napiętą skórą. By oczyszczanie twarzy w domu było skuteczne, warto poświęcić czas na edukację. Przede wszystkim powinnaś wiedzieć jaki masz typ cery i dobrać do niego kosmetyki. My polecamy kosmetyki naturalne. W ich składach nie znajdziesz szkodliwej chemii, dzięki czemu Twoja delikatna skóra będzie bezpieczna. Możesz sięgnąć po tradycyjne metody oczyszczania skóry: mycie odpowiednim preparatem i tonizowanie. Oczyszczanie twarzy w domu można też przeprowadzić metodą OCM – Oil Cleansing Metod. To najdelikatniejsza z możliwych opcji i w pełni naturalna metoda. Wystarczy, że dobierzesz roślinny olejek do rodzaju skóry (sięgaj po oleje nierafinowane) i będziesz myć twarz jego kilkoma kroplami. Wystarczą 2-3 krople i zwilżenie skóry wodą. Następnie przejdź do kolejnych kroków opisanych poniżej.

Prawidłowe oczyszczanie twarzy krok po kroku

Przede wszystkim zawsze oczyszczaj twarz czystymi dłońmi lub wspomagaj się wielorazowymi płatkami bambusowymi, wielorazowymi płatkami kosmetycznymi (zawsze czystymi), szczotką do twarzy lub gąbką Konjac. Zadbaj też o to, by mieć osobny ręcznik do wycierania buzi – i tylko dla niej! Poranne oczyszczanie twarzy jest jednoetapowe i polega na umyciu skóry twarzy odpowiednim dla rodzaju cery preparatem. Może być to olej, może być pianka lub żel albo prawidłowo dobrane mydło. Po osuszeniu skóry należy jej przywrócić naturalne PH przez zastosowanie toniku lub hydrolatu. Wieczorne oczyszczanie składa się z 3 etapów, bo po całym dniu buzia wymaga głębszego oczyszczenia i porządnego przygotowania do wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy krok po kroku

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy wykonujemy raz dziennie – wieczorem. Po całym dniu skóra twarzy potrzebuje bardziej złożonej pielęgnacji. Na wieloetapowe oczyszczanie twarzy składa się: 

Krok 1 – demakijaż 

Demakijaż sam w sobie nie jest oczyszczeniem twarzy. Jest zmyciem pierwszej warstwy brudu, ale to tylko powierzchowny zabieg. Możesz wykonać demakijaż wspomnianą wyżej metodą OCM lub sięgnąć po naturalny kosmetyk przeznaczony do tego celu. Kosmetyki są dostępne w formie pianki, żelu, pasty czy płynu miceralnego. Jak wspomnieliśmy wyżej polecamy używać wielorazowych płatków kosmetycznych, by chronić planetę od zbędnych śmieci. 

Krok 2 – oczyszczenie twarzy 

Właściwie oczyszczanie skóry, czyli umycie jej kosmetykiem innym, niż użyty do demakijażu. Tu znów masz szeroki wybór wśród asortymentu kosmetyków naturalnych. Bardzo ważne jest to, by kosmetyk był odpowiednio dobrany do potrzeb Twojej cery. 

Krok 3 – przywracamy naturalne PH

Sięgamy po hydrolat lub tonik i przemywamy nim cerę. Pamiętaj, by nie trzeć buzi, traktuj ją delikatnie. Czasem krokiem 3 może być też wykonanie peelingu lub nałożenie odżywczej maseczki. Jednak nie wykonujemy tego zabiegu codziennie, bo nasza twarz nie przepada za codziennym peelingami i maskami. W przypadku większości cer wystarczy wykonać taki zabieg dwa razy w tygodniu. Po peelingu / maseczce należy użyć hydrolatu lub toniku. 

Mamy nadzieję, że nasz tekst był dla Ciebie pomocny i że dzięki niemu dbanie o zdrową cerę stało się dla Ciebie prostsze. W asortymencie Pomarańczowej Sowy znajdziesz produkty, które pomogą Ci zadbać o zdrową skórę twarzy, zapraszamy do sklepu! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł