Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

Klareko – naturalne środki czystości [WYWIAD]

Klareko – naturalne środki czystości [WYWIAD]

logo-klareko
1. Wasza marka bazuje na trzech ideach: ekologia, natura i zero waste. Co dla Was znaczą te pojęcia?

Są to pojęcia, które całkowicie nas definiują. Chcemy żyć w zgodzie ze sobą i z naturą, szanując wszystko co nas otacza. Jesteśmy nieodłączną częścią natury i tylko żyjąc z nią w harmonii będziemy mogli być jej częścią. Czasem jest tak, że nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale patrząc szerzej możemy zobaczyć jak ważne jest bycie dobrym dzieckiem Naszej Matki Ziemi. A Zero Waste – to się rozumie samo przez się. Natura nie lubi nadmiaru i dla nas on też nie jest dobry.

2. Zatrzymajmy się na moment przy początkach Klareko. Jak wyglądał Wasz zespół, gdy zaczynaliście, a jak wygląda teraz?

Nasz zespół na początku to Karina, Marta i rodzina 🙂
Teraz to Karina, Marta i dwie cudne osoby, które są razem z nami. Rodzina też jest z nami, ale udało nam się już oddzielić pracę od domu.

3. Skąd pomysł na taki biznes? Eko jest teraz na topie, ale mimo wszystko Wasza działka to wciąż nisza. Kiedy zdałyście sobie sprawę, że Wasze pomysły można przekuć w biznes i z tego co widzę dobrze prosperujący?

Już dawno temu mieszałyśmy środki czystości dla siebie. Na rynku nie mogłyśmy znaleźć takiej chemii, którą bezpiecznie mogły sprzątać nasze dzieci. A chęć włączenia naszych szkrabów do zabawy w prawdziwe sprzątani była przeogromna. I tak powstały Klareki. Stworzyłyśmy je dla siebie i dla naszych dzieci. Dopiero potem rodzina namówiła nas by wypuścić je w świat 🙂

4. Co jest najtrudniejsze w produkcji waszych produktów? Co sprawia Wam najwięcej trudności?

Jeśli to co robisz płynie z serca, trudności nie istnieją. Wszystko co może sprawiać takie wrażenie, to tylko kolejne etapy rozwoju i zdobywania wiedzy 🙂 A jeśli idziesz ramię w ramię z przyjaciółką, to nic nie może nas zatrzymać 😀

5. Jak wygląda cały proces od pomysłu po finalny produkt?

Pomysły powstają często bardzo spontanicznie. Jesteśmy raczej zwolenniczkami działania tu i teraz, dynamicznie. Co prawda większość pomysłów ma swój zalążek gdzieś w dalekiej przeszłości, ale poskładanie pomysłów sprzed miesięcy trwa ekspresowo 🙂 

6. Co sprawia, że Wasze produkty są unikalne?

Jako pierwsze w Polsce zaczęłyśmy produkować środki czystości z wykorzystaniem naturalnych olejków eterycznych i ziół. Wprowadziłyśmy produkty z prostymi minimalnymi składami. Jako jedyne podajemy pełne składy naszych produktów – tak by klient naprawdę wiedział co kupuje. W dzisiejszych czasach warto wiedzieć co przynosi się do własnego domu i jaki to ma wpływ na naszych najbliższych, na nas, na całe środowisko.

7. Co w eko stylu życia jest dla Was najważniejsze – ma największe znaczenie?

Najważniejsze by nie szkodzić sobie i środowisku. By żyć pełnią życia i czerpać z niego pełnymi garściami i pamiętać, że prawdziwe piękno, radość, schronienie, jedzenie… daje nam matka Ziemia.

8. Gdybyście mieli zachęcić kolejne osoby do bardziej ekologicznego stylu życia, od czego byście zaczęli?

Od przyjrzenia się czy obecny styl życia nie szkodzi tym osobom i ich najbliższym. Do refleksji, czy pozostawiają po sobie porządek swoim dzieciom, wnukom… Czy nie krzywdzą siebie i swoich najbliższych.

9. Jakie macie plany na przyszłość?

Rozwijać naszą małą Manufakturę i żyć pełnią życia 😀 

Manufaktura Klareko to: Karina – umiejąca zawracać czas i zrobić wszystko na wczoraj. Perfekcjonistka obrazu z optymistycznym podejściem do świata.

Marta – szeptucha mieszająca w kociołku nie tylko zioła. Perfekcjonistka słowa z pozytywnym spojrzeniem w przyszłość.
Nasza przyjaźń sprawiła, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Jeśli macie zdjęcia, które chcielibyście dołączyć do materiału – prześlijcie nam, chętnie z nich skorzystamy. Poprosimy również o logo i krótki opis firmy.foto i logo w załączeniu ( jak potrzeba więcej lub inne formaty, dajcie znać 🙂 )

KLAREKO – ekologiczne środki czystości z dobrodziejstwem ziół i naturalnych olejków eterycznych
Manufakturę Kosmetyków Dla Domu KLAREKO stworzyłyśmy w zielonym sercu Polski, na malowniczej Warmii. KLAREKO to połączenie potrzeby działania oraz miłości do Rodziny, Zwierząt i Matki Ziemi. Udoskonalając sprawdzone receptury, wzbogacając je o wyciągi z ziół i olejki eteryczne, używając wyłączenie ekologicznych składników, komponujemy bezpieczne dla ludzi i środowiska Kosmetyki Dla Domu. Wyjątkowa skuteczność, całkowita eliminacja toksycznych substancji oraz niepowtarzalny design sprawiają, że KLAREKO jest przyjacielem i oryginalną dekoracją każdego wnętrza. KLAREKO zamieniają nudne sprzątanie w prawdziwe SPA dla domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł