Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

Make Me Bio – z miłości do natury oraz zdrowego stylu życia [WYWIAD]

Make Me Bio – z miłości do natury oraz zdrowego stylu życia [WYWIAD]

MakeMeBio_logo

O powstaniu, rozwoju i trudnościach w tworzeniu marki na wymagającym rynku naturalnych kosmetyków, a także o planach na najbliższą przyszłość mówi – Anna Urbańska-Błaszczyk (założycielka marki Make Me Bio, mama dwójki dzieci, triathlonistka).

Anna Urbańska-Błaszczyk, Make me bio
1. Skąd pomysł na produkcję naturalnych kosmetyków?


Make Me Bio powstało z miłości do natury oraz zdrowego stylu życia. Od początku dążyliśmy do stworzenia marki dostępnej dla wszystkich, która zmieni podejście w codziennej pielęgnacji. Chcieliśmy, żeby każdy, niezależnie od rodzaju skóry mógł znaleźć w naszej ofercie coś dla siebie. Każdy z nas jest wyjątkowy, tak samo jak nasza skóra. Dlatego staramy się aby nasi odbiorcy czuli się ze sobą dobrze, bez względu na to z jakim problemem skórnym się borykają. Najważniejsza jest akceptacja swojego piękna i wszystkich zachodzących w nim procesów.

2. Z jakimi trudnościami spotkaliście się podczas tworzenia marki? Co było dla Was największym wyzwaniem na początku drogi?

Historia Make Me Bio zaczyna się w 2013 roku. Te 8 lat pokazało nam jak dużo się zmieniło. Przede wszystkim świadomość konsumentów, co nas bardzo cieszy. Zaczynając naszą przygodę wchodziliśmy na nowy, nieznany grunt. Kosmetyki naturalne nie były tak dostępne na rynku jak dziś. Konsumenci dokonując wyborów zakupowych, kierowali się przede wszystkim rozpoznawalnością marki, reklamami w telewizji czy prasie. Podjęliśmy jednak to ryzyko, z czego dziś jesteśmy bardzo dumni.

3. Jakie były najważniejsze momenty w życiu firmy?


Trudno określić najważniejsze momenty. Tak naprawdę nie ma miesiąca, który nie przyniósłby nowych wyzwań. Prowadzenie własnej marki to ciągła nauka i za to uwielbiamy to co robimy. W tym wszystkim jest jeden aspekt stały – nasi klienci, którzy od początku są dla
nas najważniejsi. Dlatego dziękujemy za zaufanie, za każdy komentarz, opinie – to jest nasza siła napędowa.

4. Jesteście małżeństwem, czyli razem w biznesie i razem przez życie, jak to godzicie?

Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, każde z nas ma swoje zadania, kompetencje, obszary w których czuje się najlepiej. Fundamentem naszej relacji jest zaufanie i dialog. Każda decyzja biznesowa, jest podejmowana przez nas wspólnie, po wcześniejszych, czasem długich rozmowach. Wzajemne zaufanie pozwala nam również na samorealizację i poszerzanie swoich umiejętności.

5. Na co kładziecie największy nacisk podczas produkcji swoich kosmetyków?

Tworząc kosmetyki zależy nam przede wszystkim na surowcach najwyżej jakości. Produkty powstają na bazie ekstraktów roślinnych, sprawdzonych surowców pochodzenia roślinnego, składników organicznych i nowoczesnej technologii. Nad tworzeniem kosmetyków czuwają wyspecjalizowani dermatolodzy i technolodzy, którzy nadzorują każdy etap produkcji. Proces tworzenia jest długotrwały ale efekt końcowy musi być dopracowany w najmniejszych szczegółach.

6. Zdradźcie coś ze swojego warsztatu. Jak dobieracie składniki i jak wygląda u Was proces produkcji?

Przede wszystkim przed wprowadzeniem na rynek jakiegokolwiek produktu, najpierw testujemy go na własnych skórach. Próbki produktów bardzo często trafiają do naszych bliskich, przyjaciół, abyśmy mogli poznać ich opinie i udoskonalić produkt nad którym
pracujemy. Wprowadzając na rynek nowy produkt, staramy się aby opakowanie było spójne z podstawowymi założeniami marki. Wybieramy szklane słoiczki, w których zamykamy nasze kremy, aluminiowe tuby na peelingi oraz plastik, który w 100 % nadaje się do recyklingu.

7. Który produkt jest najbliższy Waszemu sercu?

Odpowiedź nie będzie chyba dużym zaskoczeniem – oczywiście woda różana, która jest naszym bestsellerowym produktem, dzięki któremu marka z całą pewnością zyskała na popularności.

8. Gdybyście mieli zachęcić kolejne osoby do bardziej ekologicznego stylu życia, od czego byście zaczęli?

Od pójścia do lasu, rozejrzenia się dookoła, posłuchania śpiewu ptaków, wyciszenia myśli.

9. Jakie macie plany na przyszłość?

W tym roku planujemy kilka premier. Produkty mogą być dużym zaskoczeniem dla naszych klientów, ponieważ będą kompletnymi nowościami w naszej ofercie. Jeżeli chodzi o dalsze plany, to nie wybiegamy aż tak mocno w przyszłość. Ostatni rok chyba nas wszystkich nauczył pokory i pokazał, że wszystkie plany mogliśmy wsadzić w kieszeń.

Kilka słów o Make Me Bio:

Make Me Bio to naturalne kosmetyki, stworzone z myślą o wszystkich, którzy stawiają na świadomą pielęgnację. To co wyróżnia markę to niewątpliwe receptury oparte na surowcach najwyżej jakości. Założyciele Make Me Bio– małżeństwo Ania i Bartek, od początku dążyli do stworzenia marki, która będzie dostępna dla wszystkich i która zmieni podejście w codziennej pielęgnacji. Połączenie siły drzemiącej w naturze i wiedzy ekspertów sprawiło, że kosmetyki Make Me Bio są dopasowane do potrzeb każdego typu cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł