Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

Jak przechowywać szampon w kostce?

Jak przechowywać szampon w kostce?

Jak przechowywać szampon w kostce?

Gdzie najlepiej trzymać szampon w kostce?
W czym przechowywać szampon w kostce?
Szampon w kostce możesz też zawiesić
Zamknięta mydelniczka idealna na podróż

Szampon w kostce to świetna, naturalna alternatywa dla tradycyjnego szamponu. Obszernie pisaliśmy o nim w tym miejscu. Jednak aby kostka tego dobroczynnego kosmetyku przetrwała jak najdłużej, trzeba ją odpowiednio przechowywać. Jak przechowywać szampon w kostce? Poznaj nieskomplikowane zasady, którymi warto się kierować i inspirujące akcesoria z tym związane.

  • Pamiętaj, by po każdym użyciu szamponu dobrze wysuszyć kostkę.
  • Szampon w kostce należy trzymać w suchym i przewiewnym miejscu.
  • Świetnie nadają się do tego mydelniczki z wydrążonymi dziurkami czy nawet przewiewne woreczki i rękawice konopne.
  • Wybierając się w podróż, postaw na zamkniętą mydelniczkę. 

Gdzie najlepiej trzymać szampon w kostce?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – w suchym i przewiewnym miejscu. Szampon w kostce nie może być ciągle narażony na kontakt z wodą, bo będzie się powoli rozmiękał i rozpuszczał, przez co wystarczy na krócej.

Nie chcesz też, by rozpadł Ci się w rękach, prawda? Dlatego nie warto go trzymać na dolnej półce pod prysznicem. Wybieraj wyższe miejsca, które nie są ciągle narażone na chlapanie wody lub po prostu trzymaj go poza prysznicem, w wybranym miejscu swojej łazienki. Pamiętaj też, że ciągły kontakt z wodą sprzyja namnażaniu się bakterii, więc dbanie o kostkę to nie tylko sprawa wygody i ekonomii, ale również zdrowia.

W czym przechowywać szampon w kostce?

Szampon w kostce możesz przechowywać na ozdobnym talerzyku, podstawce czy nawet w najzwyczajniejszym słoiku. Pamiętaj jednak, by kostkę po użyciu dobrze wysuszyć. 

Sprawdzonym sposobem na zawsze suchą kostkę jest mydelniczka z wydrążonymi otworami odprowadzającymi nagromadzoną wodę. Pomocne mogą też być wyżłobienia zbierające i usuwające większość wody. 

Warto kierować się zasadą im mniejszy styk kostki z powierzchnią, tym lepiej. Stąd też wszelkiego rodzaju wyżłobienia będą zbawienne. Zapobiegają one rozmiękaniu kosmetyku.

Szampon w kostce możesz też zawiesić

Dobrym pomysłem jest też po prostu zawieszenie szamponu w kostce pod prysznicem, oczywiście w bardziej suchym miejscu. Dzięki temu będziesz go mieć zawsze pod ręką, a jednocześnie będzie dobrze przechowywany.

Część producentów sprzedaje swoje szampony w kostce z już wtopionym sznureczkiem. Możesz też pokusić się o nieco inwencji twórczej i zrobić to we własnym zakresie.

Zdecydowanie łatwiejszą opcją, niewymagającą zdolności manualnych, są worki i rękawice konopne, w które możesz włożyć kostkę. Jeśli zawiesisz ją w przewiewnym miejscu, zachowa idealny stan. Pamiętaj jednak, by worek lub rękawica była przewiewna, a więc posiadała w miarę duże oczka.

Z rękawicą wiąże się jeszcze jeden trick. Możesz ją wykorzystać do szybkiego wytworzenia piany, którą umyjesz włosy. Wystarczy włożyć szampon w kostce do środka, namoczyć rękawicę i chwilę ją pocierać. 

Zamknięta mydelniczka idealna na podróż

Jednym z niepodważalnych atutów szamponów w kostce jest ich niewielki rozmiar i stała konsystencja. Dzięki temu świetnie nadają się do zabrania w podróż – zajmują w kosmetyczne bardzo mało miejsca i na pewno się nie rozleją!

Jeżeli planujesz podróżować ze swoją ulubioną kostką szamponu, koniecznie zaopatrz się w wygodnvą mydelniczkę. Wystarczy dowolny, zamykany pojemnik, którego możesz używać wielokrotnie. W naszej ofercie znajdziesz m.in. stylową mydelniczkę Hydrophil, wykonaną z ocynkowanej blachy, oczywiście zgodną z ideologią zero waste. Pamiętaj, by przed włożeniem szamponu do pojemnika dokładnie wysuszyć kostkę.

Sucho, przewiewnie i wydajnie

Jak przechowywać szampon w kostce? Przechowywanie szamponu w kostce nie jest trudne. Wystarczy zadbać, by po każdym użyciu dokładnie go wysuszyć i nie wystawiać na działanie wody. Dzięki temu pojedyncza kostka okaże się bardzo wydajna – może wystarczyć nawet na 50 użyć. Jeżeli myjesz włosy np. co drugi dzień, wystarczy Ci nawet na 3 miesiące!

1 Komentarz

  1. Karol

    Ja trzymam przewieszony na sznureczku, bardzo szybko wysycha. Część firm przewleka swoje szampony sznurkiem konopnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł