Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

Jak umyć włosy szamponem w kostce? Poznaj sprawdzone sposoby

Jak umyć włosy szamponem w kostce? Poznaj sprawdzone sposoby

Jak umyć włosy szamponem w kostce?

Szampon w kostce to ekologiczna i naturalna alternatywa dla tradycyjnych szamponów, o której szerzej piszemy w tym miejscu. Cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród osób starających się żyć zgodnie z zasadami zero waste. Ze względu na konsystencję szamponu w kostce używa się nieco inaczej. Jak skutecznie umyć nim włosy? Poznaj sprawdzone sposoby.

  • Szampon w kostce ma inną konsystencję niż tradycyjny szampon. Wymaga więc nieco innej techniki stosowania.
  • Aby umyć nim włosy, wystarczy potrzeć kostkę w ręce i wytworzyć pianę, którą nałożymy na głowę.
  • Inna metoda zakłada rozpuszczenie szamponu w słoiku z niewielką ilością wody.
  • Można też bezpośrednio pocierać włosy kostką. To metoda głównie dla właścicieli krótkich włosów. 

W myciu głowy szamponem w kostce wielkiej filozofii nie ma i każdy sobie z tym poradzi. Istnieją jednak różne metody stosowania tego kosmetyku. Przedstawiamy je poniżej, a Ty wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Mycie włosów szamponem w kostce – wytwórz pianę
Szampon w kostce – mycie metodą kubeczkową
Jak umyć włosy szamponem w kostce – metoda pocierania
Mycie włosów naturalnym szamponem w kostce – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Mycie włosów szamponem w kostce – wytwórz pianę

Szamponu w kostce możesz użyć w podobny sposób jak zwykłego mydła. W pierwszej kolejności dokładnie namocz swoje włosy, a następnie zrób to samo z kostką szamponu. Gdy zaczniesz ją pocierać w rękach, wytworzysz całkiem sporo piany.

To właśnie ona pomoże Ci skutecznie oczyścić włosy. Nałóż ją na głowę i wykonuj delikatny masaż zarówno włosów, jak i skóry, po czym dokładnie ją spłucz pod letnią wodą. Proces ten w zasadzie niczym nie różni się od korzystania ze zwykłego szamponu.

Nie żałuj swojej głowie masażu. Cebulki włosów są dzięki temu odpowiednio pobudzone, co może przyspieszyć porost włosów.

Szampon w kostce – mycie metodą kubeczkową

Metoda kubeczkowa czy też słoikowa proponowana jest osobom o skórze głowy wrażliwej na detergenty. Polecana jest również na przesuszone włosy.

Na czym polega? Oderwij niewielki kawałek szamponu w kostce, wrzuć do słoika, po czym zalej go niewielką ilością wody. Dokładnie zakręć pojemnik, a następnie mocno wstrząsaj do momentu, gdy szampon całkowicie się rozpuści i wytworzy sporo piany. 

Tak uzyskaną pianę nałóż na włosy i myj w klasyczny sposób, wykonując delikatny masaż. Metoda ta jest delikatniejsza dla skóry ze względu na rozcieńczoną formę detergentu.

To także świetny patent na wykorzystanie szamponu do samego końca. W wodzie możesz rozpuścić nawet najdrobniejszy kawałek, więc nic się nie zmarnuje!

Jak umyć włosy szamponem w kostce – metoda pocierania

Trzeci sposób jest najbardziej banalny. Wystarczy dokładnie namoczyć włosy, a następnie pocierać je kostką w celu wytworzenia piany. Pamiętaj, by robić to od nasady po końcówki. Nigdy na odwrót. Ten rodzaj mycia zdecydowanie lepiej sprawdza się przy krótkich włosach.

Co prawda to najszybsza metoda mycia włosów mydłem w kostce, ale też najmniej polecana. Dlaczego? Podczas pocierania możesz zniszczyć delikatną strukturę włosów, przez co mogą stać się cieńsze i bardziej łamliwe. A przecież nie o to nam chodzi!

Mycie włosów naturalnym szamponem w kostce – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Jak widzisz, stosowanie szamponu w kostce w zasadzie niewiele odbiega od używania tradycyjnego szamponu. Po umyciu włosów możesz na nie nałożyć odżywkę. Tutaj także dostępna jest wersja w kostce – polecamy! 

Pamiętaj, by spłukiwać włosy letnią, a nie gorącą wodą. Zbyt wysoka temperatura wody może powodować nadmierne otwieranie łuski włosów, przez co będą bardziej podatne na uszkodzenia, a w wyglądzie matowe.

Powyższe metody możesz też z powodzeniem wykorzystać do mycia włosów za pomocą mydła. Pamiętaj jednak, że mydło ma odczyn zasadowy. Po umyciu konieczne może być więc zastosowanie płukanki octowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł