Darmowa dostawa od 150 zł

Darmowa dostawa od 150 zł

    • Brak produktów w koszyku.

LastObject – “bo Ziemia jest tylko jedna” [WYWIAD]

LastObject – “bo Ziemia jest tylko jedna” [WYWIAD]

lastobject_wywiad_1
Wasze produkty projektowane są w Danii. Czy Dania jest zero waste? Z czego możecie być dumni, a nad czym musicie jeszcze popracować?

Dania znana jest ze swoich projektantów, nie bardzo z rozwiązań zero waste. Mamy nadzieję to zmienić!

W jaki sposób dbacie o to by produkcja w Chinach była zrównoważona?

Nasze produkty LastRound i LastSwab są produkowane w Danii, natomiast LastTissue jest wytwarzany w Chinach. Współpracując z producentami spoza UE, współpracujemy tylko z firmami, które posiadają certyfikaty SMETA (audytu etycznego), aby zapewnić akceptowalne standardy pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska i etyki biznesowej.

Wasz start na Kickstarterze był ogromnym sukcesem. Jakie są Wasze plany na przyszłość?

Do tej pory uruchomiliśmy LastSwab, LastTissue, LastRound i LastTissue Box na Kickstarterze, a także Last Mask x Spray na Indiegogo. Uwielbiamy to, że osoby wspierające nas w kampaniach crowdfundingowych od razu rozstrzygają czy produkt jest dobrym pomysłem czy nie. Osoby wspierające LastTissue dały nam pomysł na LastTissue Box. Zawsze bardzo uważnie słuchamy ich opinii. Mamy nadzieję, że w tym roku udostępnimy kolejne dwa nowe produkty na Kickstarterze.

Czy o powstanie LastObject zadecydowało jedno wydarzenie z życia, czy była to może było to bardziej złożone?

Nasi współzałożyciele, Isabel, Nicolas i Kaare, są projektantami dbającymi o środowisko. Kiedy zastanawiali się, jak przyczynić się do ruchu zero waste, zobaczyli to zdjęcie w wiadomościach i wpadli na pomysł, aby wacik wielokrotnego użytku:

Wasze warianty kolorystyczne nazwane są w ciekawy sposób. W jaki sposób na to wpadliście i co to reprezentuje?

Pierwotnie kolory LastSwab zostały nazwane na cześć zwierząt morskich: Whale Blue (płetwal błękitny), Sea Turtle Green (żółw zielony), Sea Fan Red (koralowiec czerwony), Penguin Black (czarny pingwin), Monk Seal Purple (foka mniszka purpurowa) i Dolphin Turquoise (delfin turkusowy), ponieważ wacik wielokrotnego użytku został zainspirowany powyższym obrazkiem i potrzebą zmniejszenia ilości odpadów plastikowych w oceanach. W miarę powstawania nowych produktów produktów, połączenie ze zwierzętami morskimi nie jest tak wyraźne jak w przypadku wacika, więc nazwy zostały uproszczone do niebieskiego, czerwonego, zielonego itp.

Jakie trudności napotkaliście przy tworzeniu marki? Co było największych problemem?

Pierwotnie największym wyzwaniem było prawidłowe wykonanie prototypu LastSwab i upewnienie się, że możemy zrealizować wiele tysięcy zamówień przedpremierowych na czas. Wysyłka 40 000 paczek na całym świecie to nie lada wyzwanie! Od tego czasu byliśmy zajęci utrzymaniem tempa, zwiększaniem sprzedaży i tworzeniem nowych produktów.

Zatrzymajmy się na chwilę na początku istnienia marki. Jak wyglądał wtedy zespół LastObject, a jak wygląda dzisiaj?

LastSwab (jak pierwotnie nazywała się firma) została założona przez rodzeństwo projektantów Isabel i Nicolasa oraz ich przyjaciela Kaare. Siedziba firmy znajduje się w Kopenhadze i od początku do jej założycieli dołączyło kilka osób. Oprócz zespołu z Kopenhagi około 35 członków zespołu znajduje się w innych miejscach: w Wielkiej Brytanii (twórca naszych e-maili), Rumunii (nasz zespół internetowy), Turcji (nasz menedżer logistyki i konsultant HR), Serbii (nasz kierownik sprzedaży hurtowej), Armenii (nasz ekspert SEO), USA (nasz zespół PR i menedżer treści w mediach społecznościowych) oraz w innych miejscach.

Na jakie pytanie chcielibyście odpowiedzieć, ale nikt go Wam nie zadaje?

Ile przedmiotów jednorazowego użytku zostało zastąpionych LastObject? Odpowiedź to ponad miliard 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MetodaCzas dostawyCena
Paczkomaty 24/7do 1-2 dni roboczych9,99 zł
Poczta Polska dostawa pod adresdo 2-3 dni roboczych10,90 zł
Poczta Polska dostawa do punktudo 2-3 dni roboczych10,50 zł
ORLEN Paczkado 2-4 dni roboczych8,99 zł
Kurierdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Punkt odbioru DPD Pickupdo 1-2 dni roboczych13,99 zł
Odbiór osobistypo uprzednim ustaleniu0 zł